دریافت مشاوره رایگان

اگر میخوای برای کسب و کارت وب سایت داشته باشی ولی نمیدونی وب سایت چه کمکی هایی میتونه بهت بکنه و نیاز داری درباره طراحی وب سایت بیشتر بدونی میتونی از راه های ارتباطی مشخص شده با من تماس بگیری تا راهنمایی های لازم رو به صورت رایگان در اختیارت بذارم.

چرا باید وب سایت داشته باشیم ؟

راز پیشرفت در هر کسب و کاری دیده شدن است. به طوری که هر چه افراد بیشتری شما را ببینند و با کسب وکار شما آشنا شوند، کسب و کارتان روز به روز بزرگتر خواهد شد. داشتن وب سایت در دیده شدن شما یک گام اصلی است. وب سایت یک شعبه جهانی از کارشماست که در سراسر دنیا بازدیدکننده خواهد داشت و به شما و کسب و کارتان رسمیت می بخشد.

وب سایت چه کمکی به کسب و کارها میکند؟

امروزه نیاز به وب سایت برای تمامی کسب و کارها مسئله ای غیرقابل انکار است و با توجه به پیشرفت های چشمگیر در زمینه دیجیتال مارکتینگ تمامی مشاغل برای پیشرفت باید به گستره جهانی وب (یا WWW=World Wide Web) بپیوندند. حالا سوال اینجاست که مزایای وب سایت چیست؟ چه مشاغلی به وب سایت نیازمندند؟ وب سایت چه کمکی به کسب و کارها خواهد کرد؟ و ویژگی های یک وب  سایت خوب چیست؟

مزایای وب سایت

    1. وب سایت به دیده شدن شما کمک میکند

شما با داشتن یک وب سایت به راحتی یک ابزار طولانی مدت برای نمایش وعرضه خدمات و محصولات خودتان در اختیار خواهید داشت که بدون نیاز به تبلیغات پرهزینه ( که اثر کوتاه مدت در دیده شدن شما دارند) میتوانید با کمترین هزینه در وب سایت خود در دراز مدت دیده شوید و تمامی خدمات خود را به طور کامل و با جزئیات بیشتری به مخاطب خود عرضه کنید.

    2. وب سایت به کسب و کار شما رسمیت میبخشد

تمامی شرکت های معتبر وب سایت دارند. هنگامی که مخاطب وب سایت شما را مشاهده میکند متوجه میشود که شما دارای یک کسب و کار رسمی هستید نه یک کسب و کار موقت. از این رو باعث افزایش اعتبار و اعتماد نزد مخاطبان خواهد شد که در نتیجه باعث افزایش فروش و ارائه روزافزون خدمات شما خواهد شد و کسبو کارتان گسترش خواهد یافت. با داشتن وب سایت به کارتان ارزش میدهید و به مخاطب این حس را القا خواهید کرد که کارتان یک کسب و کار حرفه ای همراه با امکانات به روز است.

3. بدون محدودیت در زمان و مکان فعال باشید

اگر شما دارای یک فروشگاه یا شرکت در شهرتان هستید در طول ساعات کاری شما چند نفر شما را خواهند دید؟ از این تعداد چند نفر وارد محل کار شما میشوند؟ و چه تعداد از شما خدمات دریافت خواهند کرد؟ اگر فردی خارج از ساعات کاری شما بخواهد از شما خدمات بگیرد آیا امکان پذیر است؟ یا میتوانید به فردی در موقعیت مکانی غیر از محل کارتان خدماتتان راعرضه کنید؟

با داشتن وب سایت تمامی این مسائل به راحتی قابل حل است چرا  که با وجود وب سایت در تمامی ساعات شبانه روز و در تمامی دنیا شعبه اینترنتی شام فعال است و خدمات شما را ارائه میدهد بدون محدودیت در زمان و مکان. از یک جهت وب سایت میتواند به چند صد برابر افراد حاضر در شعبه فیزیکی کارتان خدمات ارائه کند.

بدون محدودی

    4. جذب مشتریان جدید

براساس آخرین آمار جهانی حدود 4 میلیلرد نفر در سراسر دنیا از اینترنت استفاده میکنند که بیشتر از 90% آنها حداقل برای یکبار خدمات اینترنتی را تجربه کرده اند. در ایران حدود 56 میلیون نفر در حال حاضراز اینترنت استفاده میکنند که با توجه با این ارقام میتوان دریافت که چه تعداد بازدید بوسیله وب سایت افزایش خواهد داشت.

    5. در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید

برای کسب و کارهای فروشگاهی و یا مشاغلی که خدماتی ارائه میدهند که نیاز است با کاربران زیادی در ارتباط باشند وقت و زمان رسیدگی به امور مشتریان یک امر حیاتی محسوب میشود که باید در اسرع  وقت به آن رسیدگی و پاسخ داده شود از این رو تامین نیروی پشتیبانی که دائما این ارتباط با مشتریان را برقرار کند کاری زمانبر و با هزینه های بالاست در صورتی که وب سایت پشتیبانی ، ثبت سفارشات و فرآیند خرید یا ارائه خدمت را در کوتاه ترین زمان و در تمامی اوقات شبانه روز بدون وقفه انجام میدهد و شما را از نیروی کار انسانی بی نیاز میکند.

هر کسب و کار مطابق با نیاز های روزمره شغلی اش به وب سایت نیازمند است. فروشگاه ها، شرکت ها و مراکز دولتی و غیر دولتی، آکادمی ها و مراکزآموزشی، مشاورین املاک، پزشکان، وکلا، آرایشگاه ها، اشخاص تاثیر گذار و … هر یک به نحوی از وب سایت بهره میبرند و از مزایای داشتن وب سایت استفاده میکنند پس چه بهتر است که هرچه زودتر شما هم کسب و کار خود را با تاسیس یک وب سایت وارد مرحله جدیدی از پیشرفت کنید.

curved-arrow-with-broken-line

چه امکاناتی رو میشه در وب سایت ایجاد کرد؟

وب سایت به تمام امکانات معقول و مورد نیاز هر شغل که در روزمره با آن مواجه میشوند پاسخ میدهد و تقریبا می توان هرگونه امکانات مدنظر کارفرما رو ایجاد کرد.

برای وب سایت های فروشگاهی انواع امکانات درج محصولات، دسته بندی و فیلتر محصولات، درج گالری تصاویر، امکانات مربوط به ثبت سفارشات و درگاه پرداخت الکترونیکی، ایجاد انواع پروموشن ها و جشنواره های تخفیفی و… برای وب سایت های شرکتی خدمات معرفی شرکت و درج نمونه کارها، امکان تماس و ارتباط از طریق چت آنلاین، مشاوره، پنل کارمندان و نمایش فیش حقوقی، ثبت اطلاعات کارجو و کارفرما و … وب سایت های آموزشی امکانات مربوط به خرید و مشاهده آنلاین دوره ها، ایجاد پنل کاربری دانشجو، درگاه پرداخت برای فروش دوره ها، امکان ارزیابی و سیستم برگزاری آزمون آنلاین، نمایش دوره های اتمام یافته درحال یادگیری و آتی، زمان بندی شروع و اتمام دوره ها، ارتباط با اساتید دوره و… وب سایت های خدمات امکاناتی نظیرسفارش آنلاین خدمات، رزواسیون، دسته بندی خدمات با توجه به موقعیت مکانی، امکان چت آنلاین و سایر خدمات رومیشه از جمله امکانات این دسته از وب سایت ها دانست که علاوه بر اینها هرگونه امکانات خاص مورد نیاز کارفرما با توجه به حیطه کاری اش قابلیت اجرا دارد.

چه امکاناتی رو میشه در وب سایت ایجاد کرد؟

ویژگی وب سایت خوب

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

  1. رابط کاربری ساده در عین حال جذاب داشته باشد.
  2. دارای تجربه کاربری مناسبی باشد.
  3. از امنیت خوبی برخوردار باشد.
  4. به صورت ریسپانسیو یا واکنش گرا طراحی شده باشد.
  5. سرعت بالایی داشته باشد.

رابط کاربری (User Interface Design) و تجربه کاربری (User Experience Design) دو عامل مهم درموفقیت یک وب سایت است. رابط کاربری UI به گرافیک و طراحی ویژگی های بصری صفحات وب سایت مربوط است و تجربه کاربری UX از یک جنبه به چگونگی هدایت کاربر به انجام فعالیت مورد هدف وب سایت است و از یک نظر مرتبط با احساسات کاربر حین استفاده از وب سایت میشود که تا چه اندازه احساس راحتی میکند و به قسمت های مورد نیاز به آسانی دسترسی دارد.

طراحی ریسپانسیو یا واکنشگرا به این معنی است که در دستگاه های مختلفی از جمله دسکتاپ، تبلت و موبایل وب سایت به درستی عملکرد خود را داشته باشد و دارای ظاهری مناسب باشد. این نکته در طراحی وب سایت بسیار مهم است چون امروزه به دلیل استفاده گسترده از موبایل و قابل دسترس بودن آن به نسبت دیگر سیستم ها اکثر کاربران ورودی وب سایت از طریق موبایل هستند و این موجب شد تا طراحی ریسپانسیو وب سایت امر حیاتی برای وب سایت ها باشد.

تمامی مدیران و صاحبان وب سایت ها از اهمیت داشتن یک وب سایت در یک بستر امن باخبراند. امنیت وب سایت از اهمیت بالایی برخودار است و باید حریم خصوصی و اطلاعات وب سایت به راحتی قابل دسترس نباشد. اگرچه امنیت 100% وجود ندارد اما باید تا حد امکان اطلاعات حفظ شوند که خوشبختانه این امرامکان پذیراست.

آخرین ویژگی و مهمترین آنها سرعت وب سایت است. وب سایتی که سرعت لود بالایی نداشته باشد محکوم به عدم استفاده کاربران خواهد شد. طبق آمار بدست آمده از رفتار کاربران در مواجه با وب سایت ها 70% کاربران وب سایت هایی که بیش از 5 ثانیه طول میکشد تا لود شود را بدون بازدید رها کرده و از وب سایت خارج میشوند پس اگر تمامی موارد یک وب سایت خوب را داشته باشید ولی وب سایت شما سرعت خوبی نداشته باشد عملا مورد استقبال قرار نخواهد گرفت.

سرعت وب سایت
فاطمه زارع مقدم

فاطمه زارع مقدم

امیدوارم مطالب براتون مفید بوده باشه سعی کردم خیلی مختصر و کوتاه یه توضیح کلی بدم تا درباره وب سایت آگاهی پیدا کنید. باز هم اگر نیاز به مشاوره داشتید یا برای سفارش طراحی وب سایت میتونید از طریق راه های ارتباطی به من پیام بدید . ارادتمند

curved-arrow-with-broken-line